Чемпіонат з багатоборства зі службовими собаками серед молоді «Юний кінолог»

DSC_647115 жовтня 2016 р. на база Сумського НАУ відбувся відкритий чемпіонат з багатоборства зі службовими собаками серед молоді «Юний кінолог». У ньому взяли участь юні кінологи з різних областей України. 

Це непересічна подія для Сумського НАУ і для всього міста Суми, і ось з яких причин. По-перше, нам випала честь приймати змагання всеукраїнського рівня, адже їх учасниками стали 29 юних кінологів з Сумської, Харківської, Чернігівської, Запорізької, Кіровоградської, Київської, Одеської, Черкаської та Дніпропетровської областей. У Сумах такий захід проводиться вперше, але з огляду на успішність його проведення і неабияку популярність у подальшому організатори планують зробити його у нашому місті щорічним.

І зовсім не випадково базою проведення став Сумський національний аграрний університет, адже саме тут на біолого-технологічному факультеті вже більше 20 років проводиться підготовка фахівців за спеціальністю «Кінологія». Випускники-кінологи працюють у правоохоронних органах, прикордонних військах, у різних підрозділах Міністерства внутрішніх справ, Міністерства надзвичайних ситуацій та Міністерства оборони. Тож в рамках чемпіонату цього ж дня відбувся й День відкритих дверей біолого-технологічного факультету, на який зібралося близько 75 учнів випускних класів шкіл Сумського, Краснопільського, Тростянецького районів та міста Суми.

Велику зацікавленість у дітей викликали майстер-класи, проведені викладачами, адже біолого-технологічному факультету завжди є що показати: продукція бджільництва і дегустація меду, продукція птахівництва і дегустація яєць, технології переробки молока і виробництво сиру – все це не тільки цікаво й пізнавально, а ще й неймовірно смачно! А під час проведення майстер-класу на молочну тематику виявилося, що наші потенційні абітурієнти вже зараз можуть претендувати на звання експертів у молочній галузі: одним із завдань, запропонованих учасникам, було визначити за смаком, молоко якої саме тварини (козяче, коров’яче, буйволяче) вони куштують. І одна з учасниць безпомилково дала правильні відповіді, за що й була нагороджена заохочувальним призом.

«Сучасний фахівець-зооінженер, біолог-технолог – це далеко не та професія, якою вона була ще 10 років тому. Сьогоднішній висококласний спеціаліст повинен добре володіти комп’ютерними технологіями, мати глибокі знання, і за цих умов він може отримати роботу у провідних аграрних підприємствах та холдингах із заробітною платою 15-20 тисяч гривень на місяць, – зазначає декан факультету Віктор Опара, – І ми вже маємо достатньо прикладів такого успішного працевлаштування наших випускників».

Та звісно ж, епіцентром подій цього дня був стадіон СНАУ й змагання. Юні кінологи разом зі своїми чотирилапими вихованцями різних порід – лабрадорами, таксами, спанієлями, німецькими вівчарками, – долали перешкоди і демонстрували чудеса дресирування. Варто відзначити, що до участі у таких змаганнях допускаються і метиси, і безпородні собаки, адже головне в цьому випадку – не чистота походження, а розумність, кмітливість та відданість господарю, що з великим успіхом демонструють не тільки чистопорідні пси, а й «двортер’єри».

Оцінювали їх досвідчені й визнані у фаховому світі судді: головний суддя змагань – начальник відділу організації кінологічної діяльності Національної поліції України Віталій Іванченко; помічник головного судді спеціаліст-кінолог, доцент кафедри спецзоотехнії СНАУ Людмила Була; загальний курс слухняності – суддя КСУ з робочих якостей Василь Бондаренко; захисна служба – суддя FСI з робочих якостей Ігор Заповітряний; смуга перешкод – заступник начальника кінологічного центру ГУ НП в Сумській області, майор поліції Сергій Рудняк.

«Сьогодні кінологічна служба є надзвичайно актуальною, – зазначив на урочистому відкритті чемпіонату начальник Управління взаємодії з правоохоронними органами Сумської ОДА Михайло Криворотенко. – В умовах військової агресії, коли особливо пильно нам потрібно захищати наші кордони, значення кінологічної служби переоцінити неможливо. І я переконаний, що багато хто з учасників сьогоднішнього заходу мріє стати професійним кінологом. Тож бажаю всім вдалих виступів і неупередженого суддівства». Привітали учасників також перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль, перший проректор СНАУ Микола Курило та начальник відділу організації кінологічної діяльності Національної поліції України Віталій Іванченко.

Увагу численних відвідувачів заходу привертала також виставка озброєння спецпідрозділів Національної поліції України. Малечу неможливо було відтягнути від БТРа, куди вони могли залізти й наверх, і всередину. А ще – потримати в руках справжню зброю й військове спорядження, яке використовує Нацполіція України – пістолети, кулемет Калашнікова, снайперську гвинтівку, ручний протитанковий гранатомет, бронежилети, каски, приціли нічного бачення, біноклі, далекоміри тощо. «Ми наглядно переконалися, що наші хлопці-поліцейські, бійці спецпідрозділів, що виконують миротворчу місію на Сході, є добре озброєними та захищеними», – зауважив один з відвідувачів.

Подобалася тим, хто завітав сьогодні до СНАУ, й більш мирна виставка сільськогосподарських тварин, де можна було погладити за вушком телятко, поні чи овечку, а також поближче роздивитися кролів та сільськогосподарську птицю різних порід.

Яскравим доповненням, видовищем, яке побачиш не кожного дня, стали й показові виступи кінологів зі службовими собаками Національної поліції України, а також кадетів Сумського кадетського корпусу ім. І.Г. Харитоненка, які продемонстрували присутнім прийоми бойових багатоборств.

Каша зі справжньої польової кухні, катання у фаетоні, смаколики від комбінату громадського харчування СНАУ – організатори дійсно зробили все, щоб гості не скучали та не залишилися голодними, і щоб сьогоднішній день запам’ятався їм своєю доброю енергією, гостинністю та позитивом. Ми впевнені, що він став корисним і незабутнім для юних кінологів з усієї України, адже вони змогли не тільки себе показати, а й перейняти досвід своїх суперників та старших товаришів. А школярі, що завітали на день відкритих дверей, ближче познайомилися з нашим університетом та біолого-технологічним факультетом, і цей візит стане ще одним аргументом на користь СНАУ, коли вони прийматимуть рішення про вступ.

 

DSC_6531

DSC_6527

DSC_6479

DSC_6464

DSC_6449

DSC_6444

DSC_6438

DSC_6436

Популярні записи...